Κυριακή 13 Νοεμβρίου 2022

Ασβεστοχώρι : Δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα - Με ανατροπή 2-1 επί της Μουσιωτίτσας

Δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα για το Ασβεστοχώρι με 2-1 επί της Μουσιωτίτσας και με ανατροπή!

Οι «γαλάζιοι» προηγήθηκαν στο 33΄ με πλασέ του Παππά Β., μετά από ωραία σκαφτή πάσα του Ιορδανίδη. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 46΄ σε 1-1 με σουτ του Ζώτου Γ. και έκαναν το 2-1 στο 70΄ με πλασέ του Οικονόμου Ι., μετά από ασίστ του Ουζούνη.

Οι γηπεδούχοι είχαν στο 1ο ημίχρονο είχαν καλές ευκαιρίες με τον Σκάρπο, που είχε και δοκάρι, αλλά και μια κεφαλιά – ψαράκι του Οικονόμου Ι. στο 2ο ημίχρονο, έπειτα από σέντρα του Ντάφλου Π.. Η Μουσιωτίτσα είχε ένα καλό σουτ με τον Παππά Β., απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας, όπως το ίδιο έκανε και σε σουτ του Δόση Χ..

ΦΩΤΟ : ΣΑΚΗΣ ΣΟΥΛΗΣ