Τετάρτη 23 Νοεμβρίου 2022

Πρόκριση για την Ανατολή, επικράτησε 3-0 του Κάστρου

Την πρόκριση πήρε και η Ανατολή για επόμενη Φάση του Κυπέλλου επικρατώντας με 3-0 του Κάστρου!

Οι «Πόντιοι» απείλησαν αρχικά με ένα καλό σουτ του Τασιούλα στο 7ο λεπτό και στο 9΄ άνοιξαν το σκορ, όταν ο Αρτέμης σέντραρε, ο Γκαραμέτσιος έχασε τη μπάλα από τα χέρια του και ο Τασιούλας σε κενή εστία έγραψε το 1-0. Στο 11΄ σουτ του Ζάραγκα, απέκρουσε ο Γκαραμέτσιος. Στο 15΄ δοκάρι για το Κάστρο σε σουτ του Γκόνη. Στο 20΄ ανατροπή του Ζάραγκα από τον Τσούκαλη μέσα στην περιοχή και το πέναλτι αναλαμβάνει να εκτελέσει ο Δρόσος, αλλά αστοχεί. Στο 25΄ σουτ του Γκουγιάννου εκτός περιοχής για το 2-0.

Στην επανάληψη δεν είχε τόσες ευκαιρίες όπως στο πρώτο 45λεπτο και απλά στο 82΄ ο Ζάραγκας με σουτ διαμόρφωσε το 3-0.

ΑΝΑΤΟΛΗ : Τόμπρας, Κιοσσές, Γιάννος, Κακοσίμος (62’ Σχισμένος), Δρόσος, Γκούμας, Γεωργιάδης (58΄Κιούρκας), Γκουγιάννος, Ζάραγκας, Τασιούλας, Αρτέμης (86΄Γκεσούλης)

ΚΑΣΤΡΟ : Γκαραμέτσιος, Κοκκίνης, Τσούκαλος, Παντούλης, Αντωνίου (40΄Καραμάνης), Τάτσης, Νούσης, Τζώρτζης, Γκόνης, Ναβρούζογλου, Κούκα