Κυριακή 13 Νοεμβρίου 2022

Δαβάκης : Ανατροπή στην ανατροπή με Αρβανίτη, 3-2 κέρδισε τον Απείθαρχο

Με νίκη έκανε πρεμιέρα ο Δαβάκης, που κέρδισε στην Ασφάκα με σκορ 3-2 τον Απείθαρχο και πρωταγωνιστή ξανά και φέτος τον Αρβανίτη.

Στο 9ο λεπτό ο Ζώτος ανοίγει το σκορ για τον Δαβάκη, μετά από ασίστ του Αρβανίτη. Στο 18΄ ο Κώστας με ωραία ατομική ενέργεια από δεξιά και από πολύ πλάγια πλάσαρε για το 1-1. Στο 44΄ σέντρα του Βάντση, κοντρόλ με το στήθος και πλασέ του Τσαπέτη για την ανατροπή σε 1-2.

Οι γηπεδούχοι όμως με πρωταγωνιστή τον Αρβανίτη έκαναν την ανατροπή στην ανατροπή στην επανάληψη. Στο 57΄ με ωραία ατομική ενέργεια και σουτ ισοφαρίζει σε 2-2 και στο 59΄ μετά από πάσα του Μηλιάκη διαμορφώνει το τελικό 3-2.

Ευκαιρίες για τους γηπεδούχους είχαν οι Αρβανίτης και Μηλιάκης, ενώ ο Κώστας έκανε δυο καλές φάσεις για τον Απείθαρχο, σουτ που βρήκαν σε σώματα αμυντικών, όπως κι ένα σουτ του Βάντση, το οποίο πέρασε λίγο έξω.