Σάββατο 12 Νοεμβρίου 2022

Μέτσοβο : "Σεφτέ" στις νίκες, 4-2 επί του Νεοχωρόπουλου

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε το Μέτσοβο, που επικράτησε του Νεοχωρόπουλο με σκορ 4-2!

Αν και οι φιλοξενούμενοι πήγαν να κάνουν την ανατροπή, δεν τα κατάφεραν και οι «μπλε» πήραν το «τρίποντο».

Το σκορ άνοιξε ο Νάκος με γυριστό σουτ στο 20ο  λεπτό και 32΄ ο ίδιος παίκτης με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Μούστο, έγραψε το 2-0. Οι γηπεδούχοι είχαν επίσης μια καλή στιγμή με τον Μούστο στο 1ο ημίχρονο και οι Ζήκος – Οικονόμου για το Νεοχωρόπουλο.

Στην επανάληψη οι «γαλάζιοι» μπήκαν με όρεξη να πετύχουν κάτι καλό και στο 64΄ ο Γιαννέτας με σέντρα – σουτ μείωσε σε 2-1. Στο 66΄ ο Οικονόμου με διπλή προσπάθεια ισοφάρισε σε 2-2. Οι «μπλε» όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και έχασαν αρχικά ευκαιρίες με των Παλαιοπάνο και στη συνέχεια ο Τσουλιάης Θ. πάσαρε στον Νάκο, που σούταρε για το 3-2. Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε ο Μούστο με διαγώνιο πλασέ.

Μέτσοβο: Ζώης, Γεωργίου, Τσιόστας Χ., Τσουλιάης Κ., Ζιάβρος, Τσιόστας Κ., Κάτσενος Ε. (70΄ Παλαιοπάνος), Χούσο, Μούστο, Νάκος (85΄ Σιούτας), Τσουλιάης Θ.

Νεοχωρόπουλο: Μπογιατζούλης, Μαραγκός, Ζήκος, Βελογιαννης (70΄ Λούζης), Φώτος, Κασιμόπουλος, Σκαργιώτης, Πεπόνης, Γιαννέτας (82΄ Κατσάρας), Οικονόμου, Καρακούλας