Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2022

Αμπελόκηποι : Έριξαν εφτά και πέρασαν πρώτοι

Με μια εμφατική νίκη έπιασε ξανά την κορυφή η ομάδα των Αμπελοκήπων, 7-0 επί της Περιβλέπτου, παρέα όμως με Πέραμα και Βουνοπλαγιά!

Το σκορ άνοιξε στο 6ο λεπτό ο Γιαννάκης μετά από κάθετη του Λόκα. Στο 11΄ ο Χρισοτογιώργος επέστρεψε στο αρχικό σχήμα με γκολ, αφού έκανε το 2-0 με σουτ εντός περιοχής. Στο 16΄ 3-0 με κεφαλιά του Παγώνη, έπειτα από κόρνερ. Στο 31΄και πάλι ο Χριστογιώργος σκοράρει για το 4-0 με σουτ εκτός περιοχής.

Στο 47΄ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, το εκτέλεσε ο Μπισέλας, απέκρουσε ο Πέτρος, αλλά στην επαναφορά ο Μπισέλας ήταν πιο εύστοχος για το 5-0. Στο 53΄ ο Μανούσης κάνει τη σέντρα, αμυντικός των φιλοξενούμενων πήγε να διώξει με το κεφάλι και έβαλε αυτογκόλ για το 6-0. Το τελικό 7-0 διαμόρφωσε ο Κούτλας με σουτ εντός περιοχής στο 88΄. Οι φιλοξενούμενοι, που είναι σε αναζήτηση προπονητή, είχαν κάποια σουτ με τον Πασχάλη, κυρίως στο 1ο ημίχρονο.