Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 2016

Νίκη ανάσα για τα Ζαγόρια!!!

Ξεκόλλησε από τους 10 βαθμούς ο Πανζαγορισιακός αφού επικράτησε με σκορ 0-2 του Α.Π.Ο.Ε.Λ. στο Ενωσιακό γήπεδο και ξέφυγε 5 βαθμούς από τις τρεις τελευταίες θέσεις που οδηγούν σε υποβιβασμό.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν νωρίς και κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα παρά την πίεση που δέχτηκαν από τους "γαλαζοκίτρινος". Στην επανάληψη πέτυχαν ένα ακόμη τέρμα και σφράγισαν την νίκη τους.

Το φιλμ του αγώνα :

Στο 11΄ ο Ντίβας εκτελεί το κόρνερ, ο Κανδρέλης παίρνει την κεφαλιά και κάνει το 0-1.

Στο 22΄ κάθετη του Γουρνοπάνου στον Γιαννόπουλο, αυτός παράλληλη στον Πιλιάφα, βγάζει ο Γεράκος το σουτ του.

Στο επόμενο λεπτό σουτ του Κανδρέλη μέσα από την περιοχή περνάει λίγο άουτ.

Στο 32΄ κόρνερ του Τσαπέτη, κεφαλιά ο Τζουμάγκας λίγο άουτ.

Στο 36΄ διπλή απόκρουση του Γεράκου σε σουτ του Πιλιάφα και μετά του Γιαννόπουλου.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ο Γιαννόπουλος εκτελεί απευθείας φάουλ, η μπάλα χτυπάει στο αριστερό κάθετο δοκάρι.

Λήξη ημιχρόνου

Στο 60΄ ο Μπασιάδημας από κοντά, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μούτα, κάνει το 0-2.

Στο 82΄ ο Παπαδόπουλος εκτελεί το φάουλ, ο Γεράκος διώχνει και στην επαναφορά ο Τζουμάγκας επιχειρεί σουτ, αλλά κοντράρει στα σώματα και βγαίνει κόρνερ.

Α.Π.Ο.Ε.Λ. : Τσόλας, Λάππας (Νίτας 46΄), Τσαπέτης, Τσουμάγκας, Λεύκος, Καρατσούρης, Γουρνοπάνος, Παπανικολάου (Ριγκάνι 57΄), Γιαννόπουλος (Παπαδόπουλος 66΄), Πιλιάφας, Γκούμας

ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ : Γεράκος, Ράπτης, Μούτας, Νάνος, Κοντοδήμος, Κώστας Μ., Ντίβας, Μπασιαδήμας, Κώστας Α., Κανδρέλης (Καραβασίλης 81΄), Τζηρίνης