Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 2016

Πέταξε στην Βουνοπλαγιά ο Αετός!!!

Στο γήπεδο της Βουνοπλαγιάς ο τοπικός Αλμυρός φιλοξένησε τον Αετό Νήσου και γνώρισε την ήττα με σκορ 0-3!

Στο πρώτο ημίχρονο το Νησί είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και προηγήθηκε στο 13΄, όταν ο Γιώτης σέντραρε από αριστερά και ο Λούντζης από κοντά έκανε το 0-1. Στο 19΄ ο Ελευεθερίου σεντράρει, ο Τρομπούκης πιάνει την κεφαλιά, αλλά αποκρούει ο Κολιός. Στο 38΄ γίνεται το 0-2 με τον Γιώτη να σεντράρει στο Λούντζη, αυτός ασίστ στον Τρομπούκη που με πλασέ δεν αστοχεί.

Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου ο Καραγιάννης πιάνει δυνατό σουτ, αποκρούει όμως ο Οικονόμου. Στο 49΄ γίνεται κόρνερ από δεξιά για το Νησί, δεν απομακρύνει σωστά η άμυνα του Αλμυρού και ο Κοτσίνας από κοντά κάνει το 0-3. Στο 75΄σέντρα-σουτ του Μπαιράμπα στο δοκάρι. Στο 83΄ ο Κολιός νικάει σε φάση τετ-α-τετ τον Λούντζη.

ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑ : Κολιός, Λαγός (Χρήστου 46΄), Τσοτσόλης, Σοφίας, Τσίτσος, Μπαιράμπας, Καραγιάννης, Λύγκας (Ιακωβίδης 46΄), Τσιάβος (Σιχλιμίρης 72΄), Ζώτος, Αθανασιάδης

ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ : Οικονόμου, Νάτσης (Δήμος 80΄), Βλαχιώτης, Κουβάτης, Κοτσίνας, Τρομπόυκης, Κατσάνος, Γιώτης, Βερώνης (Τσαμητρόπουλος 76΄), Ελευθερίου (Παπαδήμας 71΄), Λούντζης