Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου 2016

Έχει πατήσει γκάζι το Ροδοτόπι!!!

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη πήρε το Ροδότοπι απέναντι στα Σερβιανά με σκορ 1-0, για εξ αναβολής παιχνίδι της 13ης αγωνιστικής και έφτασε πλέον τους 17 βαθμούς, ενώ ξεπέρασε στη βαθμολογία τους αντιπάλους του.

Οι φιλοξενούμενοι αν και ξεκίνησαν καλά, χάνοντας ευκαιρίες στην αρχή του αγώνα, ενώ είχαν και δοκάρι, στη συνέχεια η απόδοση τους έπεσε. Από τη συμπλήρωση μισής ώρας και μετά οι "πράσινοι" ήταν αυτοί που κυριάρχησαν στο γήπεδο.

Το φιλμ του αγώνα :

Στο 2ο μόλις λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιωτιτσα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 4΄ σουτ του Χριστοφορίδη εκτός περιοχής, κοντράρει στα σώματα, αλλάζει πορεία και περνάει λίγο πάνω από την εστία.

Στο 9΄σουτ του Χριστοφορίφη μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Στούκας.

Στο 34΄ πολύ ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παπαγεωργίου περνάει λίγο άουτ.

Στο 38΄ ο Ταμπουράς σεντράρει, ο Τσιλοτάι Α. πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα περνάει για λίγο άουτ.

Στο 39΄ γέμισμα στην περιοχή των Σερβιανών, ο Παπαγεωργίου πιάνει την κεφαλιά, αλλά αποκρούει ενστικτωδώς ο Κυρικλίδης.

Λήξη ημιχρόνου

Στο 50΄ ο Θανάσης σε φάση τετ-α-τετ δεν μπορεί να νικήσει τον Στούκα, στην επαναφορά ο Αλέξιου δεν προλαβαίνει για λίγο την μπάλα.

Στο 52΄ μετά από εκτέλεση φάουλ του Λιάρου, ο Καραγιάννης πήρε την πρώτη κεφαλιά, η μπάλα πάει στο κεφάλι του Τσιλοτάι Α. που σημαδεύει το δεξί κάθετο δοκάρι.

Στο 60΄ έρχεται το γκολ από κεφαλιά του Παπαγεώργιου, έπειτα από πολύ καλή σέντρα του Χρυσικόπουλου στο κέντρο της αντίπαλης άμυνας.

Στο 85΄ σουτ του Θανάση πάνω στον γκολκίπερ.

Στο 90΄σε αντεπίθεση των γηπεδούχων ο Παπαιώαννου σούταρε λίγο άουτ.

Στις καθυστερήσεις κεφαλιά του Κατσάνου, μετά από κόρνερ, αποκρούεται από τους αμυντικούς των "πρασίνων" προ της εστίας.

ΡΟΔΟΤΟΠΙ : Στούκας, Χρυσικόπουλος, Νούσιας (62’ Καλογιάννης), Καραγιάννης, Παπαλάμπρης, Κυπριανός, Λιάρος, Αβντιλάι (75’ Τσιλοτάι Ο.), Ταμπούρας (83’ Παπαιωάννου), Παπαγεωργίου, Τσιλοτάι Α.

ΣΕΡΒΙΑΝΑ : Κυρικλίδης, Γόγολος, Γιωτίτσας, Τζίμας, Κατσάνος, Κομπίλας, Αλεξίου, Κοντογιάννης, Θανάσης, Χριστοφορίδης (60’ Γούλας), Σκούφης (83’ Νάσσης).