Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου 2017

Τρίποντο μετά από 5 αγωνιστικές οι Χουλιαράδες!!!

Στο Ενωσιακό γήπεδο η τυπικά γηπεδούχος Κράψη φιλοξένησε τους Χουλιάραδες και ηττήθηκε με σκορ 0-1!

Οι γηπεδούχοι μετά την επιτυχία τους την περασμένη αγωνιστική επί των Αμπελοκήπων ήθελα να ένα ακόμα θετικό αποτέλεσμα. Αυτό αντιθέτως ήρθε για τους Χουλιαράδες που είχαν πέντε αγωνιστικές χωρίς νίκη.

Στο 2ο λεπτό ωραία κεφαλιά του Παράσχη, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Παππά, η μπάλα περνάει λίγο άουτ. Στο 41΄ κεφαλιά του Ξυλογιάννη, η μπάλα περνάει άουτ.

Στο 48΄ ο Γεώργουλης έχασε σπουδαία ευκαιρία σε φάση τετ-α-τετ, αλλά έσωσε ο Κάτσενος με τα πόδια. Στο 69΄ ο Ρίζος εκτέλεσε κόρνερ, ο Ξυλογιάννης πήρε την κεφαλιά και έβαλε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης. Στις καθυστερήσεις του αγώνα κεφαλιά του Παλιάγκα, η μπάλα πάει στην αγκαλιά του Γκόρτζη.

Κράψη : Κάτσενος, Λούπας, Καλές, Παλιάγκας, Αντωνίου, Κουκοδήμος, Μασούρας, Γιαννακούλης, Κολοβός (63΄ Αλεξίου), Γούλας (78΄ Ρούμπος), Κάτσενος Ε. (38΄ Γεωργούλης).

Χουλιαράδες : Γκορτζής, Τσακμάκης Μ., Παππάς, Μιχάλης, Ντούκας, Γεωργούλης, Ξυλογιάννης, Λάμπρου, Παράσχης (59΄ Μάης (83΄ Ανδρούτσος)), Τσουμάνης, Ρίζος (80΄ Γεράσης).