Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2017

Με νίκη συνεχίζουν οι Πήγες Λούρου!!!

Στο Ενωσιακό γήπεδο οι τυπικά γηπεδούχοι των Πηγών Λούρου επικράτησαν του Ελληνικού με σκορ 2-1, σε ένα παιχνίδι που δεν είχε πολλές φάσεις κι θέαμα.

Στο πρώτο ημίχρονο μια καλή στιγμή μόνο για το Ελληνικό στο 43΄, όταν φάουλ του Κολιούση πέρασε λίγο άουτ. Στο 52΄ ο Νικόπουλος κάνει τη σέντρα, κακή έξοδος του γκολκίπερ Δημητράκη και ο Ζάβαλης σε κενή εστία κάνει το 1-0. Οχτώ λεπτά μετά ο Μπονόβας με προβολή, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Μπίντου, κάνει το 2-0. Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Τσιάμος με ωραίο μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ στο 64΄.

ΠΑΣ Πηγών Λούρου: Τζίμας, Παπανικολάου, Σουλέρης, Καραμπίνας, Μπονόβας, Δόσης, Ζάβαλης (79' Τσιάλλιο), Χάϊδος (75' Μούλιας), Τσολάκος, Νικόπουλος (93' Σκλιβανίτης), Μπίντος.

Ελληνικό: Δημητράκης, Μποζέλλα, Μπακόλας (50' Οικονόμου), Κύρκος, Μπεσόπουλος Ν., Κοτσώνης, Γιαννούλης (70' Σταυριανίδης), Μπεσόπουλος Θ., Κωνστάντης (61' Τριανταφύλλου), Τσιάμος, Κολιούσης.