Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2017

"Τρίποντο" για Αγροτικό Αστέρα και Απείθαρχο!!!

Στον Παρακάλαμο ο τοπικός Αγροτικός Αστέρας υποδέχτηκε τον Π.Α.Σ. Περιβλέπτου και επικράτησε με σκορ 2-0!

Οι γηπεδούχοι πρόσθεσαν ακόμη ένα τρίποντο στην συγκομιδή τους και παραμένουν στις προνομιούχες θέσεις των πλει οφ.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι σε κεφαλιά του Φειζουλλά, μετά από κόρνερ. Το σκορ άνοιξε ο Νείρος με σουτ μέσα από την περιοχή στο 65΄. Στο 82΄ ο Γρίβας με ατομική ενέργεια, μετά από αντεπίθεση, με σουτ στη γωνία διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

ΑΓΡ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ : Ζότα Τ., Γλαβός, Μητρογιάννης, Ντάσκαρης (Κεραμίδης 46΄), Γκάνας, Ζότα Α., Μακρης (Ασημακόπουλος 87΄), Μπαζώρας, Γκόνης, Γρίβας, Νείρος (Παύλου 85΄)

ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΣ : Κοτίκας, Μπούκας Γ., Θανασίας (Καραμπάσογλου 84΄), Καραίσκος, Παππάς, Ρίζός (Μπένεκος 80΄), Βάκαρος, Νάστος, Χαρίσης, Πασχάλης, Φειζουλλά (Μπούκας Δ. 72΄)

Το παιχνίδι ανάμεσα στους ουραγούς της βαθμολογίας Απείθαρχο και Π.Α.Ο. Ιωαννίνων βρήκε νικητές τους πρώτους με σκορ 2-1.

Το σκορ άνοιξε για τους πράσινους λίγο πριν την ανάπαυλα ο Γόυλας. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν και ισοφάρισαν στο 55΄ με τον Ζιάρα. Το τελικό 2-1 έγινε στις καθυστερήσεις του ματς από αυτογκόλ του Μηλιάκη.