Κυριακή 26 Μαρτίου 2017

Μοιραίος ο Θανάσης για τα Σερβιανά!!!

Στο Ενωσιακό γήπεδο η ομάδα της Κράψης υποδέχτηκε τον Θρίαμβο Σερβιανών και το παιχνίδι έληξε ισόπαλο 0-0!

Ένας βαθμός που είναι σημαντικός και για τις δυο ομάδες, στη μάχη που δίνουν για παραμονή στην κατηγορία. Οι φιλοξενούμενοι βέβαια θα δικαιούνταν κάτι παραπάνω, αφού στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους και έχασαν και πέναλτι.

Στο πρώτο ημίχρονο λίγες ευκαιρίες και ο ρυθμός πολύ χαλαρός. Στην επανάληψη τα Σερβιανά ανέβηκαν πίεσαν πολύ τους αντιπάλους, ενώ δεν ευστόχησαν κι από την άσπρη βούλα. Χαρακτηριστικό είναι πως στην επανάληψη η Κράψη δεν έκανε ούτε μια ευκαιρία.

Το φιλμ του αγώνα :

Στο 11΄ σουτ του Θανάση, αποκρούει ο Κάτσενος Μ.

Στο 15΄ ο Κολοβός βγαίνει τετ-α-τετ με τον Κυρικλίδη, αλλά το πλασέ του περνάει πάνω από την εστία των Σερβιανών.

Στο 32΄ σουτ του Σκούφη, με διπλή επέμβαση μπλόκαρε τη μπάλα ο Κάτσενος Μ.

Λήξη ημιχρονου

Στο 50΄ σέντρα του Χριστοφορίδη. κεφαλιά του Τζίμα από πολύ κοντά, μπλοκάρει ο Κάτσενος Μ.

Στο 53΄ ασίστ του Χριστοφορίδη στον Θανάση κι αυτός από πλάγια αριστερά σουτάρει δυνατά, αλλά αποκρούει σωτήρια ο Κάτσενος Μ..

Στο 57΄ ο Λούπας ανατρέπει τον Θανάση εντός περιοχής, πέναλτι δείχνει ο διαιτητής.

Στο 58'  ο Θανάσης αναλαμβάνει την εκτέλεση, αλλά δεν μπορεί να νικήσει τον εκπληκτικό Κάτσενο Μ.

Στο 67΄ κόρνερ του Μπούρμπου, κεφαλιά του Θανάση, στη γραμμή σώζει ο Αντωνίου.

Στο 70΄ παράλληλη μπαλιά του Αλεξίου από δεξιά, ο Θανάσης μόνος του με τον Κάτσενο Μ. δεν προλαβαίνει για μισό βήμα τη μπάλα.

Στο 75΄ κλέψιμο του Θανάση από την άμυνα της Κράψης, βγαίνει τετ-α-τετ με τον Κάτσενο Μ., που λέει πάλι "όχι" και ο Αλεξίου από πλάγια δεξιά σε κενή εστία στέλνει τη μπάλα στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

Στο 76΄ δεύτερη κίτρινη στον Αλεξλιου των Σερβιανών για θέατρο.

ΚΡΑΨΗ : Κάτσενος Μ., Λούπας (Λύκος 66΄), Καλές, Παλιάγκας, Αντωνίου, Κουκοδήμος, Αλεξίου (Κολιούσης 55΄), Μασούρας, Κολοβός, Γιαννακούλης, Γούλας (Ζήσης 46΄)

ΣΕΡΒΙΑΝΑ : Κυρικλίδης, Γόγολος, Σκούφης, Χριστοφορίδης (Μπάφας 85΄), Τζίμας (Νάσσης 82΄), Γούλας, Αλεξίου, Μπούρμπος, Θανάσης, Μπάλλας, Κομπίλας