Κυριακή 26 Μαρτίου 2017

Νιώθει ασφάλεια πλέον η Ελεούσα!!! Δεν γλιτώνει το μοιραίο η Κόνιτσα!!!

Στο γήπεδο Ελεούσας η τοπική Θύελλα υποδέχτηκε την Πίνδο Κόνιτσας και πήρε τη νίκη με σκορ 2-0!

Μια νίκη που ανοίγει την διαφορά από τις ομάδες που υποβιβάζονται στους 11 βαθμούς και πλέον οι κιτρινόμαυροι μπορούν να νιώθουν ασφαλείς. Η ακριτική Κόνιτσα από ότι φαίνεται δεν θα έχει εκπρόσωπο του χρόνου στην Α΄ Ερασιτεχνική. Η Πίνδος, μια ιστορική ομάδα, είναι αδύνατο να γλιτώσει τον υποβιβασμό.

Στο πρώτο ημίχρονο το ματς δεν είχε να προσφέρει κάτι ιδιαίτερο. Στις αρχές της επανάληψης ο Πεπόνης βγάζει ασίστ στον Πασχάλη Χ.. κι αυτός κάνει το 1-0. Στο 73΄ φάουλ του Οικονόμου Π., πλασέ του Νούγια και 2-0. Πασχάλης Ε. και Οικονόμου Π. έχασαν ευκαιρίες και για αλλά γκολ. Από πλευράς Κόνιτσας μόνο ένα ψαλιδάκι του Μουρεχίδη πέρασε λίγο άουτ.

ΕΛΕΟΥΣΑ : Γεωλδάσης, Γιώτης, Πότσης, Ρόγκας, Οικονόμου Π.,  Πασχάλης Χ.,  Σοκορέλης (46΄ Πεπόνης), Κωνσταντινιδης, Σοφίας (63΄ Νούγιας), Πασχάλης Ε.,  Οικονόμου Π. (84΄ Γεωλδάσης Π.)

ΚΟΝΙΤΣΑ : Μούρας, Βλάχος Χ.,  Πορφύρης, Ρούστα, Βλάχος Π.,  Πατσουρας, Πούλιος (80΄ Τσιτσιόλης), Μήτσος, Κίτσος, Χαλούλος, Μουρεχιδης