Σάββατο 22 Απριλίου 2017

"Κουλούρια" στη Κόνιτσα!!!

Στο γήπεδο Κόνιτσας η τοπική Πίνδος φιλοξένησε τον Κένταυρο Μουσιωτίτσας με το σκορ να μένει στο ισόπαλο 0-0!

Αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι και για τις δυο ομάδες, καθώς οι γηπεδούχοι έχουν πέσει και μαθηματικά στην Β΄ Ερασιτεχνική και οι "γαλάζιοι" δεν έχουν κάποιον στόχο.

Ευκαιρίες υπήρχαν αρκετές όμως, για τους γηπεδούχους με τους Δημόπουλο, Κίτσο, Χαλούλο και Πατσούρα. Για τον Κένταυρο ο Μπούγιας με σουτ έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ και ο Νέφρος με κεφαλιά, για το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη σπάσιμο του Μπούγια και τετ-α-τετ του Τσόκρη με τον Μούρα Α., αλλά νικιέται από τον γκολκίπερ της Πίνδου. Πριν τη λήξη χαμένη κεφαλιά του Μπούγια από πλεονεκτική θέση.

ΚΟΝΙΤΣΑ: Μούρας Αλ. Μούρας Β. (77' Διαμάντης), Πορφύρης, Ρούστα, Βλάχος Π. (65' Βλάχος Χ.), Πατσούρας (55' Πούλιος), Κίτσος, Μήτσος, Χαλούλος, Δημόπουλος, Μουρεχίδης

ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑ: Ζώτος, Παππάς, Ταΐρης, Αντωνίου, Νεφρός, Βαρτζιώτης, Τσόκρης Γ. (76' Τσόκρης Λ.), Σπαλιάρας, Μπούγιας, Παπαϊωάννου (68' Ριζούλης), Ναυρόζογλου