Δευτέρα 10 Απριλίου 2017

Μπορεί και την απευθείας άνοδο το Ανήλιο!!! (Videos)

Στο Ενωσιακό γήπεδο το Συρράκο φιλοξένησε τη Ρόνα Ανηλίου και ηττήθηκε με σκορ 0-1!

Οι γηπεδούχοι δεν είχαν βαθμολογικό κίνητρο, σε αντίθεση με τους φιλοξενούμενους που ήθελαν οπωσδήποτε τη νίκη για να διεκδικήσουν μέχρι τέλους είτε την απευθείας άνοδο, είτε την 4η θέση που οδηγεί στο μπαράζ. Μετά την ήττα του Πήγασου από το Μπιζάνι και με δεδομένο πως τελευταία αγωνιστική οι Ραφταναίοι παίζουν με το Κάστρο, αν το Ανήλιο κερδίσει και τα 2 επόμενα παιχνίδια ανεβαίνει απευθείας στην Β΄ Ερασιτεχνική.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, κυνήγησαν το γκολ και το πέτυχαν στα τέλη του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη το σκορ θα μπορούσε να πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις υπέρ των φιλοξενούμενων, αν ήταν πιο εύστοχοι στην τελική τους προσπάθεια.

Απευθείας κόκκινη για τον Αυδικό και με δεύτερη κίτρινη αποβλήθηκαν οι Χήτας Α. και Βαρσάνης Κ..

Το φιλμ του αγώνα :

Στο 23΄ μακρινό σουτ του Τζαρούχη, βγάζει σε κόρνερ ο Γέροντας.

Στο 28΄ ο Βαρσάνης Α. βγαίνει τετ-α-τετ με τον Γέροντα, αλλά σουτάρει λίγο πάνω από την εστία.

Στο 44΄ ωραία κάθετη πάσα του Παίλα Γ. στον Χήτα Α. κι αυτός από πλάγια αριστερά ανοίγει το σκορ.

Λήξη ημιχρόνου

Στο 52΄ φάουλ του Ντόντη, η μπάλα σκάει στο έδαφος και παραλίγο να ξεγελάσει τον Παίλα Θ..

Στο 75΄ μπαλιά του Χήτα Ν. στον Παίλα Γ. κι αυτό σε φάση τετ-α-τετ δεν μπορεί να νικήσει τον Γέροντα.

Στο 80΄ αποβάλλεται με 2η κίτρινη κάρτα ο Χήτας Α..

Στο 81΄ πάσα του Χήτα Ν. στον Παίλα Γ., αυτός βγάζει παράλληλη μπαλιά από δεξιά και ο Βαρσάνης Α. από πολύ κοντά αστοχεί.

Στο 83΄ σουτ του Ντόντη εκτός περιοχής περνάει λίγο πάνω από την εστία του Παίλα Γ..

Στο 87΄ απευθείας κόκκινη κάρτα στον Αυδίκο για χτύπημα εκτός φάσης και 2η κίτρινη στον Βαρσάνη Κ. για διαμαρτυρία.

Στο 92΄ ο Παίλας Γ. βγαίνει τετ-α-τετ με τον Γέρόντα, αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω στον γκολκίπερ του Συρράκου.

ΣΥΡΡΑΚΟ : Γέροντας, Γεωργίου, Αυδίκος, Γάτσιος, Βαγγελής, Μητρογιάννης, Μπουτίκος, Σόφης, Γκόγκας, Ντόντης, Τζούμας

ΑΝΗΛΙΟ : Παίλας Θ., Γοδέβενος (Χήτας Ν. 46΄), Κωσταμένας, Τσίμπος, Μπίσας, Βαρσάνης Κ., Παίλας Γ., Χήτας Ι., Βαρσάνης Α., Τζαρούχης, Χήτας Α.