Σάββατο 8 Απριλίου 2017

Μέσα στο κόλπο ως το τέλος ο Αγροτικός Αστέρας Άνω Καλαμά!!! (Videos)

Στο Ενωσιακό γήπεδο ο υποβιβασμένος Π.Α.Ο. Ιωαννίνων φιλοξένησε τον Αγροτικό Αστέρα Άνω Καλαμά και γνώρισε την ήττα με σκορ 1-5!

Οι φιλοξενούμενοι με αυτή τη νίκη ισοβαθμούν με το Σταυράκι στην 4η θέση, αλλά μειονεκτούν στα μεταξύ τους ματς. Σε συνδυασμό με την ήττα του Πωγωνάτου στην Κόντσικα τον πλησίασαν στους 3 βαθμούς και τελευταία αγωνιστική παίζουν μεταξύ τους στο Δελβινάκι.

Η ομάδα από τον Παρακάλαμο μπήκε πιο επιθετικά για να τελειώσει το ματς. Ισοφαρίστηκε από μια στημένη φάση, αλλά πριν λήξη το ημίχρονο πήρε ξανά προβάδισμα. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν τυπική διαδικασία και πέτυχε άλλα 3 τέρματα.

Το φιλμ του αγώνα :

Στο 16΄ ωραίος συνδυασμός Γρίβα, Γκόνη και Μακρή, με τον τελευταίο να σκοράρει από κοντά για το 0-1.

Στο 19΄ φάουλ του Δερβέντζα, κεφαλιά του Γούλα για το 1-1.

Στο 28΄ μακρινό σουτ του Γκόνη, η μπάλα σκάει στο έδαφος και αιφνιδιάζει τον Φαρμάκη που αποκρούει δύσκολα.

Στο 32΄ κάθετη πάσα του Μακρή και ο Γρίβας σε φάση τετ-α-τετ δεν αστοχεί για το 1-2.

Λήξη ημιχρόνου

Στο 47΄ ο Στεφάνου βγάζει μπαλιά στον Δερβέντζα, αυτός σουτάρει, ωραία απόκρουση από τον Ζότα Ζ.

Στο 48΄ σουτ του Φερούλη εκτός περιοχής, η μπάλα χτυπάει στο αριστερό κάθετο δοκάρι και καταλήγει στο δίχτυα για το 1-3.

Στο 51΄ ο Γούλας ανατρέπει τον Γρίβα εντός περιοχής.

Στο 52΄ ο Γρίβας εκτελεί εύστοχα το πέναλτι για το 1-4.

Στο 64΄ πολύ ωραίο και δυνατό φάουλ του Hector, αποκρούει εντυπωσιακά στην δεξιά του γωνία ο Ζότα Ζ.

Στο 69΄ κάθετη του Γκόνη στον Μακρή, αυτός σε φάση τετ-α-τετ δεν μπορεί να νικήσει τον Φαρμάκη.

Στο 72΄ μπαλιά του Γκόνη στον Φερούλη κι αυτός με λόμπα κάνει το τελικό 1-5.

Π.Α.Ο.Ι. : Φαρμάκης, Γούσης, Νικολός, Στεφάλου, Τσιώλης, Γούλας, Sulaj, Πασσάδης, Αλεξίου, Δερβέντζας, Hector

ΑΓΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ : Ζότα Ζ., Ντάσκαρης, Μητρογιάννης, Γλαβός (Παύλου 63΄), Γκάνας, Κεραμίδης, Μπαζώρας, Ζότα Α. (Φερούλης 46΄), Γκόνης, Γρίβας, Μακρής