Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου 2017

Το φέρε "τούμπα" η Ηλιόκαλη!!!

Στο γήπεδο Ηλιόκαλης η τοπική ομάδα υποδέχτηκε το Ασβεστοχώρι και πήρε τη νίκη με σκορ 2-1!

Οι γηπεδούχοι προέρχονταν από βαριά ήττα 5-0 με αντίπαλο τους Λογγάδες, ενώ βρέθηκαν και πίσω στο σκορ. Τελικά κατάφεραν και ανέτρεψαν τη κατάσταση και πήραν μια σημαντική νίκη για τη συνέχεια.

Το σκορ άνοιξε στο 23΄ ο Οικονόμου Ι. μετά από κάθετη πάσα του Κουτρούμπα. Η ισοφάριση ήρθε πέντε λεπτά μετά με σουτ του Παππά Π., που κόντραρε σε σώματα και ξεγέλασε τον Λιοκάτη. Τελικό 2-1 στο 71΄ με κεφαλιά του Παππάς Π., μετά από κόρνερ.

Έντονες διαμαρτυρίες από πλευράς Ασβεστοχωρίου για μη καταλογισμό πέναλτι υπέρ του στο 1ο ημίχρονο.

ΠΑΟ ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ: Γκαραμέτσιος, Κοντοτάσιος, Παππάς Χ ., Γεωργίου, Τσιώνης, Σκράπας (73' Ντεμίρης), Οικονόμου, Γερομιχάλης (92' Παππάς )., ΦΡάγκος (83' Πολύζος), Παππάς Π. (90' Λυμπερόπουλος), Νασιόπουλος.

ΠΑΟ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ: Λιοκάτης, Παπαστεργίου, Παπακώστας, Πρέντζας (70' Μαλάμος), Ντάφλος Β., Μιμιγιάννης, Ντάφλος Π., Μπέτσης (61' Γεωργίου), Μυρτολλάρι, Οικονόμου, Κουτρούμπας (73' Οικονόμου Α).