Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017

Στην επανάληψη καθάρισε το ματς το Κουτσελιό!!!

Στο βοηθητικό γήπεδο Κατσικάς η Δαφνούλα φιλοξένησε το Κουτσελιό και ηττήθηκε με σκορ 0-3!

Οι «μπλε» βρίσκονται χαμηλά στη βαθμολογία και τα αποτελέσματα δεν είναι καλά στ τελευταία ματς. Από την άλλη του Κουτσελιό όλο και ανεβαίνει βαθμολογικά, αφού πλέον είναι 2ο στη βαθμολογία, αλλά εκκρεμούν αρκετά ματς άλλων ομάδων.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι σε σουτ του Καλλιαρέκου. Ο ίδιος παίκτης έχασε πολύ καλή ευκαιρία, όταν η μπάλα πέρασε παράλληλα από τη γραμμή του τέρματος. Δυο καλά σουτ από τους Καλλιαρέκο και Ράπτη πέρασαν άουτ. Για το Κουτσελιό σε κενή εστία ο Ντούτσης έχασε ευκαιρία, καθώς και ένα σουτ του Νάτσικα πέρασε λίγο άουτ.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι δεν ήταν καθόλου καλοί, το Κουτσελιό το εκμεταλλεύτηκε και πέτυχε 3 γκολ. Το 0-1 έγινε από τον Ντούτση με πλασέ, από σπάσιμο του Δημητριού και μπαλιά του Γιωτίτσα. Ο Αναγνωστόπουλος κλέβει τη μπάλα στο κέντρο και σουτάρει γι το 0-2. Στο 0-3 ο Αναγνωστοπουλος Ε. σπάει ωραία τη μπάλα στον Αγγέλη κι αυτός δεν δυσκολεύεται να σκοράρει.