Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017

Σπουδαίο διπλό ο Ατρόμητος!!! - Πρώτη ήττα το Συρράκο!!! (Videos)

Στο γήπεδο της Ε.Π.Σ.ΗΠ. ο Σταυραετός Συρράκου φιλοξένησε σε βραδινό ματς τον Π.Α.Σ Ατρόμητος 95΄και γνώρισε την ήττα με σκορ 0-1!

Οι γηπεδούχοι που κατέβηκαν με αρκετές απουσίες βασικών παικτών τους, δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι από το ματς, που κρίθηκε σε ένα πέναλτι. Ο Σταυραετός είχε πρόβλημα στο κέντρο ώστε να αναπτυχθεί σωστά, αφού όλοι έψαχναν τον Κατσάνο στην κορυφή της επίθεσης. Οι «πράσινοι» έπαιξαν συλλογικά, ως συνήθως, με πιο επικίνδυνο παίκτη τον Χαλαύτρη.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές φάσεις, μια για κάθε ομάδα. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυναμικά και απείλησαν στα πρώτα λεπτά του ημιχρόνου. Στη συνέχεια κέρδισαν το πέναλτι και προηγήθηκαν. Από εκεί και μετά το Συρράκο πίεζε, έχασε κάποιες ευκαιρίες, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Ενώ στο φινάλε παραλίγο να δεχτεί και δεύτερο τέρμα σε αντεπίθεση.

Οι φίλαθλοι του Ατρομήτου έδωσαν τον δικό τους ρυθμό από την κερκίδα......

Το φιλμ του αγώνα :

Στο 22΄ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χαλαυτρή, λίγο άουτ η μπάλα.

Στο 39΄ η μπάλα μετά από κόντρες φτάνει στον Τζούμα, που από κοντά σουτάρει άστοχα.

Λήξη ημιχρόνου

Στο 48΄ διαγώνιο σουτ του Γουρνοπάνου, με τα πόδια βγάζει σε κόρνερ ο Γάτσιος.

Στο 62΄ ανατροπή του Χαλαύτρη από τον Μπουτικό εντός περιοχής και πέναλτι. Το εκτελεί εύστοχα ο Χαλαύτρης για το 0-1.

Στο 74΄ ο Κατσάνος σεντράρει, πάτημα του Μποτή στον Μπουτικό, σουτ του τελευταίου, αποκρούει στη γωνία του ο Βαρθολομαίος.

Στο 79΄ ο Βαρθολομαίος προλαβαίνει σε φάση τετ-α-τετ τον Αυδίκο.

Στο 88΄ φάουλ του Πανούλα, κεφαλιά του Μπουτίκου, με δυσκολία βγάζει σε κόρνερ ο Βαρθολομαίος.

Στο 90΄ ο Χαλαύτρης πλασάρει, με τα πόδια διώχνει ο Γάτσιος.

ΣΥΡΡΑΚΟ : Γάτσιος, Σόφης, Μπουτίκος, Παππάς, Γκόγκας Σ., Γκόγκας Ν. (Μποτής 63΄), Μητογιάννης Χ., Μητρογιάννης Λ., Αυδίκος, Κατσάνος, Τζούμας (Πανούλας 61΄)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ : Βαρθολομαίος, Παλατζίδης, Παπαναστασίου, Γκούμας, Καρατσώρης, Κόκκαλης, Ράπτης, Καπελιάρης, Ριγκάνι ( Σακκάς 80΄), Χαλαύτρης, Γουρνοπάνος