Σάββατο 31 Μαρτίου 2018

Μια ακόμη νίκη για τον Αλμυρό, 2-1 την Πεντέλη!!!

Στο γήπεδο Βουνοπλαγιάς ο τοπικός Αλμυρός υποδέχτηκε την ομάδα της Πεντέλης και πήρε τη νίκη με σκορ 2-1!

Το πρώτο ημίχρονο ήταν κακό χωρίς φάσεις και ε πολύ αέρα, που δυσκόλευε και τις δυο ομάδες. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 58΄, ο Ντεμίρης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-0. Στο 86΄ ο Αθανασιάδης κερδίζει πέναλτι, το εκτελεί ο Ντεμίρης και κάνει το 2-0. Στο 91΄ ο Πάκος εκτελεί πέναλτι για την Πεντέλη, αποκρούει ο Καραγιάννης και την επαναφορά ο Λαμπρίδης διαμορφώνει το τελικό 2-1. Χαμένα τετ-α-τετ για τους φιλοξενούμενους από τους Κωστούλα και Βέλλιο.

ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑ : Καραγιάννης, Λέττας, Γκροπάσι, Πούλιος, Σιδέρης, Περιχάνα, Τσοτσόλης, Μπέτσης, Ντεμίρης (Βάρφης 90΄), Τσώλης, Κομπούλης (Αθανασιάδης 68΄)

ΠΕΝΤΕΛΗ : Χίλιαρχος, Γκιζάς (Ντάρας 58΄), Γούσης, Ντέτσικας Δ., Ντέτσικας Λ. (Λάκκας 88΄), Χοντάι (Πάκος 81΄), Τσιρώνης, Λαμπρίδης, Τάτσης, Βέλλιος, Κωστούλας