Δευτέρα 2 Απριλίου 2018

«Χ» στο Ασβεστοχώρι, διαμαρτύρεται εντόνως η Πεδινή!!!

Στο γήπεδο Ασβεστοχωρίου η τοπική ομάδα φιλοξένησε την Πεδινή και το ματς έμεινε στο ισόπαλο 1-1!

Ένα αποτέλεσμα που δεν βολεύει καμία ομάδα, για διαφορετικούς στόχους την κάθε μια. Οι φιλοξενούμενοι έχουν πολλά παράπονα από τη διαιτησία και όπως μας ανέφεραν θεωρούν πως δεν τους δόθηκε πέναλτι. Επίσης ότι παίκτης του Ασβεστοχώριου χτύπησε εκτός φάσης παίκτη της Πεδινής και δεν τιμωρήθηκε. Το ίδιο και για άλλα παίκτη που έβρισε.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές φάσεις, πέραν κάποιων σουτ του Κιτσάκη για τη Πεδινή και του Οικονόμου Ι. για το Ασβεστοχώρι. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 55΄ οι γηπεδούχοι κερδίζουν πέναλτι που το εκτελεί εύστοχα ο Οικονόμου Ι. για το 1-0. Λίγο πριν το φινάλε σουτ του Τζιάλλα εντός περιοχής, στο δοκάρι η μπάλα. Στις καθυστερήσεις μετά από κόρνερ και φάση διαρκείας μπροστά στα καρέ του Νάτση, ο Τζιάλλας ισοφαρίζει σε 1-1.

ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ : Νάτσης, Παπαστεργίου, Σιάμος (Στεφάνου 63΄), Κολιάκης, Κουτρούμπας, Ντάφλος, Γεωργίου Β., Ζώτος, Μπέτσης, Οικονόμου Ι. (Γεωργίου Χ. 85΄), Μαλάμος

ΠΕΔΙΝΗ : Τσόλας, Καραμπίνας, Νάκιας, Ζώης, Αγγέλης, Τσιτώνης, Σίντος, Τζιάλλας, Αναγνώστου, Μουζακίτης, Κιτσάκης