Τετάρτη 26 Σεπτεμβρίου 2018

Πρόκριση για τους Καππαδόκες, 0-1 το Νεοχωρόπουλο!!!

Στο Ενωσιακό γήπεδο το Νεοχωρόπουλο φιλοξένησε τους Κραψήτες – Καππαδόκες για τη Β΄ Φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών και ηττήθηκε με σκορ 0-1!

Οι γηπεδούχοι ήταν η μόνη εκπρόσωπος από τη Γ΄ Ερασιτεχνική που συμμετείχε σε αυτή τη φάση του θεσμού. Οι κιτρινόμαυροι δεν χρειάστηκαν παραπάνω από ένα τέρμα για να πάρουν τη νίκη πρόκριση.

Στο 25΄ ο Κίτσος Σ. είχε δοκάρι για το Νεοχωρόπουλο. Στο 30΄ ο Μουζακίτης ισοφαρίζει τα δοκάρια. Στο 36΄ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάντζιου, κακή εκτίμηση του γκολκίπερ Πλιάτσικα και 0-1.

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα οι «γαλάζιοι» πίεσαν για να πάνε το ματς στην παράταση Στο 87΄ σουτ του Νικολάου, μέσα από την περιοχή, αλλά δεν μπορεί να σκοράρει. Στο 90΄ ο Ντέτσικας σε φάση τετ-α-τετ δεν μπορεί να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα.