Σάββατο 20 Οκτωβρίου 2018

Έπιασε κορυφή η Κράψη, 5-1 τη Ζωοδόχο!!!

Στο γήπεδο Λιμνοπούλας η Κράψη υποδέχτηκε την ομάδα της Ζωοδόχου και πήρε τη νίκη με σκορ 5-1!

Οι γηπεδούχοι με αυτή τη νίκη βρίσκονται πλέον στη κορυφή της βαθμολογίας, με συγκατοίκους της Ελεούσας κι τον Αγροτικό Αστέρα Άνω Καλαμά. Η Ζωοδόχος παρέμεινε στους 4 βαθμούς και στα χαμηλά της βαθμολογίας.

Στο πρώτο δεκάλεπτο μια ευκαιρία του Κολιού για τη Ζωοδόχο και μια του Αλεξίου για τη Κράψη, δεν είχαν ευτυχή κατάληξη. Στη συνέχεια όμως οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με πολύ ωραίο σουτ του Κολιού εκτός περιοχής. Στο 45΄ ο Φαρμάκης εκτελεί κόρνερ, η μπάλα βρίσκει σε χέρι αμυνόμενου της Ζωοδόχου και καταλήγει στα δίχτυα για το 1-1.

Στο 49΄ ασίστ του Παράσχη και ο Σταμούλης από κοντά κάνει το 2-1. Δυο λεπτά πάλι ασίστ Παράσχη, λόμπα Σταμούλη για το 3-1. Στο 55΄ ο Αλεξίου από κοντά κάνει το 4-1. Το τελικό 5-1 πέτυχε ο Βύζας με κοντινό πλασέ.