Δευτέρα 21 Ιανουαρίου 2019

Πέρασε δεύτερος ο Πύρρος Μπιζανίου, 3-0 το Επισκοπικό!!!

Στο Epirus Sport ο Πύρρος Μπιζανίου υποδέχτηκε ως γηπεδούχος το Επισκοπικό και πήρε τη νίκη με σκορ 3-0!

Οι γηπεδούχοι έφτασαν έτσι τους 25 βαθμούς και πέρασαν 2οι στη βαθμολογία του Β Ομίλου της Γ΄ Ερασιτεχνικής, καθώς το Συρράκο είχε ρεπό.

Όλα τα γκολ μπήκαν στην επανάληψη, με τους γηπεδούχους να απειλούν στο πρώτο ημίχρονο με ένα σουτ του Στεφάνου και τη μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι. Στην επανάληψη το Μπιζάνι μπήκε και πάλι δυνατά, αφού ο Παππάς Ε. χάνει σημαντική ευκαιρία από πολύ κοντά, αποκρούει ο τερματοφύλακας του Επισκοπικού. Στη συνέχεια έρχεται το 1-0, όταν ο Κωστής σεντράρει από αριστερά, κεφαλιά του Ντέλλα, αποκρούει ασθενώς ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων και ο επερχόμενος Καίσαρης πλασάρει και σκοράρει. Στη συνέχεια ωραία κάθετη μπαλιά του Στεφάνου, ο Ντέλλας περνάει και τον τέρμα, πηγαίνοντας πολύ πλάγια αριστερά, αλλά τελικά από δύσκολη γωνία καταφέρνει να πλασάρει σωστά για το 2-0. Τελικό 3-0 με κεφαλιά του Γκόγκου, έπειτα από σέντρα του Καίσαρη από δεξιά.