Δευτέρα 21 Ιανουαρίου 2019

Τέσσερα γκολ στο βοηθητικό Κατσικάς, κανένας νικητής!!!

Στο βοηθητικό γήπεδο Κατσικάς η Δαφνούλα υποδέχτηκε την ομάδα του Κάστρου και το ματς έληξε ισόπαλο με σκορ 2-2!

Οι «μπλε» δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη και να ανασάνουν βαθμολογικά, φτάνοντας τους 13 βαθμούς, ενώ στους 10 είναι το Ανήλιο, με ένα ματς λιγότερο. Το Κάστρο έχει πλέον 22 πόντους και βρίσκεται στην 9η θέση.

Το σκορ άνοιξε στο 19΄ο Τζώρτζης σε φάση τετ-α-τετ, μετά από ωραία κάθετη πάσα του Θεοδωρόπουλου. Στη συνέχεια κάποια καλά σουτ των Δρόσου και Καρατζά, απέκρουσε ο Ζώνιος.

Οι γηπεδούχοι ισοφαρίσουν στο 62΄με σουτ του Στάθη μέσα από την περιοχή. Στο 82΄ο Ζιάρκας κερδίζει πέναλτι υπέρ της Δαφνούλας, διαμαρτύρονται οι φιλοξενούμενοι. Το εκτελεί εύστοχα ο Στάθης και κάνει το 2-1. Το Κάστρο είχε μια ακόμη «κανονιά» και στο 89΄ ο Δρόσος με κοντινό πλασέ ισοφαρίζει σε 2-2.

Η διοίκηση του Κάστρου ευχαριστεί τις αντίστοιχες της Δαφνούλας και της Κατσικάς για τη φιλοξενία.