Δευτέρα 15 Απριλίου 2019

Τέλος σεζόν με νίκη για τον Απείθαρχο, 2-1 την Πεντέλη!!!

Στο γήπεδο Λιμνοπούλας ο Απείθαρχος υποδέχτηκε τον Π.Α.Ο. Πεντέλης και πήρε τη νίκη με σκορ 2-1!

Οι γηπεδούχοι έκλεισαν με νίκη τη φετινή ποδοσφαιρική σεζόν , απέναντι σε μια ομάδα που άλλαξε κατηγορία. Αυτή είναι η Τρίτη ήττα για τις «αρκούδες» μετά από Νεοχωρόπουλο και Ατρόμητο.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 3ο λεπτό ο Κοντογιάννης με ωραίο σουτ εκτός περιοχής, στο «παραθυράκι» της εστίας του Γκούβα. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Ντάρας με κεφαλιά ισοφαρίζει σε 1-1. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι κερδίζουν πέναλτι, το οποίο εκτελεί ο Δήμος, αλλά ο τερματοφύλακας του Απείθαρχου, Βλάχος Ν., αποκρούει. Στο 88΄ωραίος συνδυασμός Κοντογιάννη με Διβάνη από αριστερά, σπάνε την μπάλα σε κενή εστία, και την σπρώχνει στα δίχτυα ο Ganag.