Κυριακή 7 Απριλίου 2019

Στην επανάληψη σκόραρε και διατηρείται 2η η Κόντσικα, 2-0 τη Ρόνα Ανηλίου!!!

Στο γήπεδο Κόντσικας η τοπική ομάδα υποδέχτηκε τη Ρόνα Ανηλίου και πήρε τη νίκη με σκορ 2-0!

Μια νίκη που την διατηρεί στην 2η θέση του Β Ομίλου της Β΄ Ερασιτεχνικής στους 56 βαθμούς και αυξάνει τη διαφορά από όσους την ακολουθούν. Το Ανήλιο αντιθέτως παλεύει για την παραμονή και παρέμεινε στους 23 πόντους, μια θέση πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Τα γκολ ήρθαν στο δεύτερο ημίχρονο, το πρώτο από συνεργασία Μεχμετάι και Παντελέων, με τον δεύτερο να πλασάρει εύστοχα. Το δεύτερο ήρθε μετά από ωραία εναλλαγή της μπάλας από τους Κοσμά, Αλιάι και τελικό αποδέκτη τον Ππαπαγιαννόπουλο, που πλάσαρε εύστοχα. Οι γηπεδούχοι είχαν επίσης και δυο δοκάρια με τους Αλιάι και Παντελέων.

Και το Ανήλιο όμως είχε καλές στιγμές, στο πρώτο ημίχρονο ένα χαμένο τετ-α-τετ του Βαρσάνη Α. και στο δεύτερο ένα του Παίλα Γ., ενώ ένα καλό σουτ του Χήτα Α., το απέκρουσε ο Τόμπρας.