Κυριακή 7 Απριλίου 2019

Πήγαν για το "μπαμ" οι Λογγάδες, αλλά η Κοσμηρά μίλησε τελευταία!!!

Στο γήπεδο Κοσμηράς η τοπική ομάδα υποδέχτηκε τον Τιτάνα Λογγάδων και πήρ τη νίκη με σκορ 2-1!

Μια νίκη που ήρθε με ανατροπή, ενώ οι Λογγάδες πήγαν να πάρουν ένα μεγάλο αποτέλεσμα, αλλά τελικά ηττήθηκαν παραμένοντας στους 21 βαθμούς. Η Κοσμηρά έχει 66, 10 παραπάνω από τη δεύτερη Κόντσικα και με νίκη το επόμενο εκτός έδρας παιχνίδι με το γειτονικό Ασβεστοχώρι πανηγυρίζει και μαθηματικά πρωτάθλημα και άνοδο στην Α΄ Ερασιτεχνική για πρώτη φορά στην ιστορία της.

Στα τους ματς, οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλά, χάνοντας ευκαιρίες με τους Νιτσιάκο και Γκόγκα, ενώ είχαν και δοκάρι από φάουλ του Νούση. Οι Λογγάδες προηγήθηκαν με σουτ εκτός περιοχής του Κολιούση στο 21ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι είχαν και χαμένη ευκαιρία με τον Παζαρτζή, που σούταρε λίγο άουτ.

Στην επανάληψη καλή ευκαιρία από κεφαλιά του Νιτσιάκου και σέντρα του Τσιούρη. Στη συνέχεια σουτ του Τσιούρη και δεύτερο δοκάρι για την Κοσμηρά. Στο 75΄ εκτελείται φάουλ για την Κοσμηρά, δεν διώχνει καλά η άμυνα των Λογγάδων και στην αναμπουμπούλα μέσα στην περιοχή ο Νιτσιάκος πλασάρει για το 1-1. Στο 82΄ μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, ο Παζαρτζής νικιέται σε φάση τετ-α-τετ από τον Κολόβο και στην επαναφορά ο Γκόλιας δεν μπορεί να σκοράρει από καλή θέση. Στην αντεπίθεση μετά από αυτή τη φάση, ο Τζούμας σουτάρει, αποκρούεται η μπάλα, στην επαναφορά και πάλι ο Τζούμας σκοράρει για το τελικό 2-1.