Σάββατο 13 Απριλίου 2019

Ανατροπή – απάντηση και αφιέρωση από τους Αμπελόκηπους, 3-4 τους Ανάργυρους!!!

Στο γήπεδο Κάτω Λαψίστας η Δόξα Αναργύρων φιλοξένησε την ομάδα των Αμπελοκήπων και ηττήθηκε με σκορ 3-4!

Μια φοβερή ανατροπή από πλευράς φιλοξενούμενων, που παρότι βρέθηκαν να χάνουν με 3-0 στο ημίχρονο, κατάφεραν να ανατρέψουν πλήρως το ματς και να πάρουν τη νίκη στις καθυστερήσεις. Οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να κρατήσουν αυτό το ισχυρό προβάδισμα που είχαν στο πρώτο 45λεπτο και παραμένουν εκφοβισμένοι στη ζώνη του υποβιβασμού με 24 βαθμούς.

Η ομάδα των Αμπελοκήπων θέλει να αφιερώσει αυτή τη νίκη – ανατροπή στον ποδοσφαιριστή της ομάδας Δημήτρη Τσιούρη που ήταν τραυματίας. Επίσης οι ιθύνοντες της ομάδας τονίζουν πως αυτή η νίκη – ανατροπή ήταν απάντηση σε πολλές φήμες που κυκλοφόρησαν πριν το συγκεκριμένο παιχνίδι και οργίασαν στο ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι παρότι στο 1ο ημιχρονο είχαν ευκαιρίες σε φάσεις τετ-α-τετ του Κοσμά, δυο φορές και πλασέ του Βλάχου από κοντά,, δεν κατάφεραν να σκοράρουν. Αντιθέτως τρεις φορές είδαν τον Γεωργάλη να πλασάρει και να περνάει τον τερματοφύλακα Μποζιάρη για να κάνει χατ-τρικ, στο 24΄, 32΄και 45΄.

Στην επανάληψη η είσοδος των Τούση και Λιπιώτη έδωσε άλλο αέρα στους φιλοξενούμενους. Στο 51΄ ο Τόυσης βγάζει ασίστ στον Κοσμά, που σουτάρει για το 3-1. Στο 64΄ φάουλ του Λοκά, προβολή του Λιπιώτη για το 3-2. Στο 71΄ ασίστ του Κοσμά, πλασέ του Λιπιώτη για το 3-3. Στο 92΄, πάσα του Λιπιώτη, πλασέ του Τούση για το τελικό 3-4.