Κυριακή 7 Απριλίου 2019

Επιστροφή στις νίκες ο Αγροτικός Αστέρας, 4-1 το Κουτσελιό!!!

Στο γήπεδο Παρακαλάμου ο τοπικός Αγροτικός Αστέρας υποδέχτηκε το Κουτσελιό και πήρε τη νίκη με σκορ 4-1!

Οι γηπεδούχοι παρότι έμειναν 8 βαθμούς από την κορυφή δεν αφήνουν κανένα παιχνίδι στην τύχη του και πήραν τη νίκη φτάνοντας στους 59 βαθμούς. Από την άλλη το Κουτσελιό παρέμεινε στους 23 και πάει για το μεγάλο ντέρμπι παραμονής με τον Αετό Νήσου την επόμενη αγωνιστική.

Στο 4΄ πάσα Ορφανού, σουτ Κυίρίτση, αποκρούει ο Γαμβριάς. Στο 15΄ σέντρα του Ηλιόπουλου, πλασέ του Ορφανού για το 1-0. Στο 20΄ σουτ του Ορφανού, αποκρούει η άμυνα του Κουτσελιού, στην επαναφορά σου το Γκόνη, στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα και στην πλάτη του Κακαράντζα Μ. για να μπει με αυτογκόλ το 2-0. Στο 28΄ διπλή επέμβαση του Γιαμβρία σε σουτ των Κυρίτση και Γκόνη. Στο 31΄ αντεπίθεση για το Κουτσελιό, σουτ του Γκεσούλη, λίγο άουτ η μπάλα. Στο 36΄ κόρνερ του Γκόνη, δυνατό σουτ του Ζότα για το 3-0.

Στο 46΄ ωραία εναλλαγή Γκόνη – Κυρίτση, μετά από κόρνερ, σέντρα του Κυρίτση, κεφαλιά ο Τάσσος για το 4-0. Στο 54 ΄ δυνατό σουτ του Αναγνωστόπουλου, μπλοκάρει ο Γρηγοριάδης. Στο 67΄  σέντρα του Γκόνη, σουτ του Τσόκρη, στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. Στο 69΄ σουτ του Τάσσου εκτός περιοχής, στο κάθετο δοκάρι η μπάλα. Στο 74΄ σουτ του Γκόνη, γλύφει το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα πριν περάσει άουτ. Στο 78΄ σουτ Αλεξίου, πάνω από την εστία η μπάλα. Στο 83΄ ανατροπή του Ντούτση από τον Ταίρη εντός περιοχής, το πέναλτι εκτελεί εύστοχα ο Κακαράντζας Α. για το τελικό 4-1.