Δευτέρα 1 Απριλίου 2019

Αφυπνίστηκε στην επανάληψη και έριξε πεντάρα η Κόντσικα!!!

Στο γήπεδο Κόντσικας η τοπική ομάδα υποδέχτηκε τον Αετό Αετορράχης και πήρε τη νίκη με σκορ 5-0!

Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και τα 5 τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο και έφτασαν έτσι στη νίκη που τους διατηρεί στην 3η θέση, παρέα με το Δροοσοχώρι, στους 50 βαθμούς. Αντιθέτως οι «οράνιε» έμειναν στους 26 και έχουν το άγχος και προς τα κάτω στη βαθμολογία, ώστε να μη μπλέξουν σε περιπέτειες.

Το σκορ άνοιξε στο 52΄ ο Κοσμάς με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ. Στο 77΄ λάθος της άμυνας της Αετορράχης, παίρνει τη μπάλα ο Παντελέων, σπάει στο σημείο του πέναλτι στον Παπανικολάου, που πλασάρει για το 2-0.  Στο 81΄ σουτ του Παπαγιαννόπουλου μέσα από την περιοχή για το 3-0. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Κοσμάς έφυγε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και σε φάση τετ-α-τετ πλάσαρε τον Κρανά για το 4-0. Στο 89΄ ο Παπαγιαννόπουλος βγήκε μόνος του και σούταρε εύστοχα για το τελικό 5-0. Οι φιλοξενούμενοι είχαν μια καλή ευκαιρία με τον Καλτσούνη στο 1-0, όταν κέρδισε τις κόντρες και από κοντά αστόχησε και μια καλή κεφαλιά του Λεπίδη, έπειτα από κόρνερ, που πέρασε άουτ.