Δευτέρα 1 Απριλίου 2019

Συνεχίζει ακάθεκτη η Αγία Μαρίνα, έριξε εννιάρα!!!

Στο γήπεδο Αγία Μαρίνας η τοπική ομάδα υποδέχτηκε τον Πανζαγορισιακό και επικράτησε με το ευρύ 9-1!

Οι φιλοξενούμενοι είχαν αρκετές ελλείψεις και παρατάχθηκαν με αρκετούς νεαρούς στη σύνθεση τους. Οι γηπεδούχοι πήραν ένα ακόμη «τρίποντο» και συνεχίζουν ακάθεκτη στην πρώτη θέση του Α Ομίλου της Β΄ Ερασιτεχνικής με 62 βαθμούς.

Μόλις στο 4ο λεπτό, ωραία ασίστ του Γιαννέτα και ο Οικονόμου πλασάρει για το 1-0. Στο αμέσως επόμενο λεπτό, κάθετη πάσα του Χωραβάτη Β. και ο Τσίκας σκοράρει για το 2-0. Στο 13΄ ατομική ενέργεια και σουτ ου Τσίκα για το 3-0. Στο 26΄ ωραία μπαλιά του Τσίκα και ο Γιαννέτας κάνει το 4-0. Στο 41΄ ο Γιαννέτας κερδίζει πέναλτι, το εκτελεί ο Οικονόμου και γίνεται το 5-0.

Στο 49΄ κάθετη πάσα προς τον Χωραβάτη Β., αυτός πλασάρει για το 6-0. Στο 52΄σουτ του Οικονόμου για το 7-0. Στο 62΄ ο Καραβασίλης μειώνει σε 7-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Στο 72΄ κοντινό πλασέ του Οικονόμου για το 8-1. Στο 89΄ ο Οικονόμου πιάνει ένα σουτ, στην πορεία της μπάλας ο Τσουλάς για να διαμορφωθεί το τελικό 9-1. Οι γηπεδούχοι είχαν κι άλλες χαμένες ευκαιρίες με τους Πασχάλη και Χωραβάτη Β., ενώ ο Πανζαγορισιακός με κάποια σουτ του Τσουμάνη Γ. εκτός περιοχής, προσπάθησε να απειλήσει.