Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου 2019

Εύκολη πρόκριση για τον Αγροτικό Αστέρα, 5-0 το Ροδοτόπι!!!

Στο γήπεδο Παρακάλαμου ο τοπικός Αγροτικός Αστέρας υποδέχτηκε την Πασσαρώνα Ροδοτοπίου και πήρε μια εύκολη νίκη – πρόκριση με σκορ 5-0!

Στο 34ο λεπτό ο Αλεξίου με σουτ εκτός περιοχής ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους. Στο 36΄ ο Παππάς Θ. με κοντινό πλασέ κάνει το 2-0.

Στο 50΄ σέντρα του Στραγάλη, ο Τρομπούκης βρίσκει τη μπάλα και βάζει αυτογκόλ για το 3-0. Ένα λεπτό αργότερα ακυρώθηκε γκολ του Παππά ενώ στο 69΄ ο Αγροτικός κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Ηλία. Ο Κτενάς το εκτέλεσε κάνοντας το 4-0. Τέλος στο 76΄ ο Στραγάλης με δυνατό σουτ έκανε το τελικό 5-0. Οι φιλοξενούμενοι είχαν μόνο κάποια σουτ με τον Κυπριανό, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Αγροτικός Αστέρας: Αρχοντάκης, Στραγάλης, Ηλίας, Τασσός , Δρόσος, Τσουμάνης, Αλεξιου (77΄ Γκέκα), Παππάς (60΄ Κλείτσας), Κτενάς, Ζότζα (77΄ Ρούμπης), Φαρμάκης (55΄Καράβας)

Ροδοτόπι: Νούτσος, Νίτα, Νούσιας, Ράγγας, Παϊκας, Ταμπούρας, Φαλουτάς, Τρομπούκης, Βασιλείου, Λούζης, Τσελέφης