Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019

Από ένα ημίχρονο στο Δροσοχώρι, 2-2 με τις Πηγές Λούρου!!!

Αποτέλεσμα εικόνας για γηπεδο δροσοχωριου

Στο γήπεδο Δροσοχωρίου ο τοπικός Παντελεήμων υποδέχτηκε την ομάδα των Πηγών Λούρου και το ματς έληξε ισόπαλο με σκορ 2-2!

Οι φιλοξενούμενοι αν και προηγούνταν με σκορ 0-2 στο ημίχρονο δεν κατάφεραν να κρατήσουν τη νίκη και υποχώρησαν στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας του Β Ομίλου έχοντας 10 βαθμούς, δυο λιγότερο από τον πρώτο Βοτανικό.

Το σκορ άνοιξε ο Λάππας που πέρασε δυο αντιπάλους του και μετά πλάσαρε από πάνω τον αντίπαλο γκολκίπερ. Το 0-2 έκανε ο Παντελέων με ατομική ενέργεια και σουτ εκτός περιοχής. Στην επανάληψη ο Ζήσης εκτελεί κόρνερ, πετάγεται στον αέρα ο Ντρης και μειώνει σε 1-2. Παρόμοια φάση στο 2-2, με το κόρνερ από τον Ζήση και σουτ στη κίνηση από τον Κοκκιάδη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν και δυο δοκάρια με τον Κολοβό.