Κυριακή 17 Νοεμβρίου 2019

Στείρο 0-0 στο γήπεδο Αγίας Μαρίνας!!!

Λευκή ισοπαλία στο γήπεδο Αγίας Μαρίνας κι ένας πολύτιμος βαθμός εκτός έδρας για την Α.Ε.Μ., απέναντι σε μια αρκετά καλή αντίπαλο.

Το ματς δεν είχε γενικότερα πολλές φάσεις, με τους φιλοξενούμενους να απειλούν στο 1ο ημίχρονο με σουτ των Κοτσώνη και Μητρογιάννη, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι είχαν καλή στιγμή σε σουτ του Παπαρούνα, ενώ στο 85΄ ο Πασχάλης ανατράπηκε από αντίπαλο του με τον διαιτητή να δίνει πέναλτι. Ο «παθών» το εκτέλεσε αλλά ο Τζόλας είπε όχι και αποσόβησε την σπουδαία ευκαιρία κρατώντας έτσι το «στείρο» 0-0.

Αγία Μαρίνα: Ζώτος, Ζουμπούλης (86΄ Ιορδανίδης), Σερέτης (48΄ Σοκορέλης), Παππάς, Λαγκαβάνης, Λικάι, Τσίκας, Πασχάλης, Γεωλδάσης Π. (70΄ Γεωλδάσης Θ.), Παπαρούνας, Γιαννέτας

Α.Ε.Μ.: Τσόλας, Σιόντης, Μάντζιος, Χρυσοστόμου, Βάσιος, Ανανιάδης, Πιλικίδης, Ντασιάκης, Κοτσώνης, Αναγνωστόπουλος, Μήτρογιαννης