Σάββατο, 16 Νοεμβρίου 2019

Συνεχίζουν με νίκη οι Χουλιαράδες, 4-1 την Κόντσικα!!!

Στο Ενωσιακό γήπεδο οι Χουλιαράδες υποδέχτηκαν την ομάδα της Κόντσικας και πήραν τη νίκη με σκορ 4-1!

Οι γηπεδούχοι μπήκαν ως συνήθως δυνατά στο ματς και μόλις στο 10ο λεπτό άνοιξαν το σκορ, όταν ο Τζάλλας σέντραρε και ο Κακαράντζας με κεφαλιά από κοντά έκανε το 1-0. Στο 18΄ο Μαλάμος επιχειρεί ένα μακρινό σουτ και η μπάλα περνάει λίγο άουτ.

Στο 25΄ πολύ ωραία φάση από πλευράς γηπεδούχων, ο Κακαράντζας περνάει κάθετη πάσα προς τον Γεράση, αυτός τετ-α-τετ με τον Γιαμβρία από πλάγια δεξιά, λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι η μπάλα. Στο 39΄ και πάλι απειλή με τον Μαλάμο για την Κόντσικα, όταν η μπάλα περνάει λίγο άουτ από απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες από τις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου, όταν ο Λώλης σέντραρε από δεξιά, ο Γκάνας έκανε χέρι εντός περιοχής και αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Μιχάλης, αλλά έστειλε τη μπάλα πάνω από την εστία.

Στο 58΄ όμως ο Κακαράντζας είναι πιο εύστοχος και με σουτ μετά από κομπίνα σε φάουλ εκτός περιοχής κάνει το 2-0. Δεν περνάνε 7 λεπτά και μειώνει η Κόντσικα, όταν ο Πούλιος βγάζει ωραία μπαλιά στην πλάτη της άμυνας και ο Μασούρας «κρεμάει» τον  Νάκο για το 2-1, ενώ τρία λεπτά μετά ο Μπάφας δοκιμάζει μακρινό φάουλ, αλλά ο Νάκος πέφτει στη δεξιά του γωνία και βγάζει κόρνερ.

Οι Χουλιαράδες είχαν απάντηση και με άλλα δυο τέρματα τελείωσαν το παιχνίδι. Αρχικά στο 79΄ ο Λώλης σε φάση τετ-α-τετ, έπειτα από κάθετη πάσα του Κακαράντζα, περνάει τη μπάλα κάτω από τα πόδια του Γιαμβρία για το 3-1 και στο 82΄ ο Μιχαηλίδης με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, μετά από κόρνερ του Τάτση Α, διαμορφώνει το τελικό 4-1.

ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΕΣ : Νάκος, Τσακμάκης, Κρανάς, Κακαράντζας, Μιχάλης, Τζάλλας, Γεράσης, Πρέμος (Γρίβας 57΄), Τάτσης Γ. (Μιχηλίδης 69΄), Δάσκαλος, Λώλης (Τάτσης Α. 82΄)

ΚΟΝΤΣΙΚΑ : Γιαμβριάς, Μαλάμος, Παπαγιαννόπουλος, Γκάνας, Πέτσιος, Παπαδόπουλος, Τσάνος, Μασούρας, Πούλιος, Μπάφας, Σούμας (Ζωγάκης 46΄)