Σάββατο 16 Νοεμβρίου 2019

Δεύτερη νίκη με εφτάρα για την Κρύα!!!

Δεύτερη νίκη για την ομάδα της Κρύας απέναντι στον πιο αδύναμο αντίπαλο της φετινής Α΄ Ερασιτεχνικής, το Θρίαμβο Σερβιανών, που τον κέρδισε με σκορ 0-7!

Σε ένα ματς που δεν χρίζει κριτικής ο Π.Α.Ο. Κρύας ξεκίνησε το χορό των γκολ από την αρχή καθώς μόλις στο 6΄ ο Οικονόμου με σουτ άνοιξε το σκορ (0-1). Στο 29΄ ήταν σειρά του Σάκη Μάντζαρη να σκοράρει καθώς με πλασέ έκανε το 0-2, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το 0-3. Στο 35΄ ο Μπαμπούλιας με σουτ έκανε το 0-4 ενώ ο ίδιος παίκτης στο 40΄ διαμόρφωσε το 0-5.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Αντώνη Δημητρίου έριξαν τους ρυθμούς αλλά πέτυχαν ακόμα δυο γκολ. Στο 58΄ ο Οικονόμου με σουτ έκανε το 0-6 ενώ στο 70΄ το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε ο Λαζαρίδης που διαμόρφωσε το τελικό 0-7.

Σερβιανά: Νικολαίδης, Γερομιχάλης, Βεδουράς, Δήμος, Κωστής, Τσαντούλης, Λαδάς, Παναγής, Σκούφης, Κώτσος, Τζίμας

Κρύα: Κετόγλου (65΄ Χαλιγιαννης), Μπαμπούλιας Α., Στόλης, Κουκοδήμος, Λαδιάς Π., (55΄ Λαζαρίδης), Τζώρτζης, Λαπίτι, Παππάς (55΄ Παβταζής), Μάντζαρης, Οικονόμου, Μπαμπούλιας Η.