Σάββατο 16 Νοεμβρίου 2019

Τεσσάρα από ημίχρονο για τον Αετό Νήσου!!!

Ένα ημίχρονο έφτανε στον Αετό Νήσου για να καθαρίσει το ματς με την Προοδευτική Περάματος και να πάρει τη νίκη με σκορ 4-0!

Στο 18΄ ο Κασίμης με σουτ εκτός περιοχής έκανε το 1-0, ενώ τρία λεπτά μετά παραλίγο να μπει ένα απίστευτο αυτογκόλ σε λάθος γύρισμα του Στάθη προς τον τερματοφύλακα Ελευθεριάδη. Στο 24΄ πολύ δυνατό σουτ του Πολύζου εκτός περιοχής για το 2-0. Στο 28΄ κόρνερ του Πρέντζα, κεφαλιά του Κασίμη για το 3-0. Ο Γκόντζος με ωραίο πλασέ εντός περιοχής στο 31΄ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Στο 43΄ ο Πολύζος έχασε καλή ευκαιρία και για άλλο τέρμα.

Στο 58΄ ο Στασινός έκανε την κεφαλιά, αλλά ο Ελευθεριάδης απέκρουσε. Στο 65΄ κεφαλιά του Στογιάννη και στο 85΄ σουτ του Κάτσενου πέρασαν άουτ.

Νησί: Τσαμητρόπουλος, Τσιλίκης (46΄ Τότσικας), Κονδύλης, Κοτσίνας, Αθανασίου, Κασίμης, Πολύζος (58΄ Στασινός), Στογιαννης (71΄ Κατσενός), Κοντογιαννης, Πρέντζας (58΄ Μπίλης), Γκόντζος

Πέραμα: Ελευθεριάδης, Σίμος (30΄ Διαμάντης), Μπαρούτας (65΄ Ζαλαβράς), Παλάσκας, Ντόβας Γ. (46΄ Μπισέλας), Μηλίτσης, Λάππας, Στάθης, Ντοντοβέτσι (46΄ Χαριζάι), Μανιώτης, Δούβλης