Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2019

Πολύ σημαντικό "διπλό" για το Κουτσελιό, 0-1 την Αετορράχη!!!

Σημαντική εκτός έδρας νίκη για το Κουτσελιό, με αντίπαλο την Αετορράχη στο γήπεδο του Epirus Sport, και τελικό σκορ 0-1!

Οι μελανόλευκοι με αυτή τη νίκη έφτασαν τους 15 βαθμούς και ξέφυγαν κάπως από τις επικίνδυνες θέσεις του υποβιβασμού και των play out, αφήνοντας τους αντιπάλους τους στους 9 πόντους.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο  Γαλάνης από κοντά στο 56ο λεπτό, μετά από πολύ ωραία σέντρα του Κακαράντζα Α.. Οι φιλοξενούμενοι είχαν επίσης δυο καλές στιγμές το 1ο ημίχρονο, με Κακαράντζα Α. και Αγγέλη. Στην επανάληψη οι «οράνιε» ήταν αυτοί που πίεζαν και είχαν χαμένο τετ-α-τετ με τους Λεπίδη και σουτ του Πατσιούρα, που απέκρουσε ο Στεργίου. Επίσης ο Καλτσούνης σε απευθείας εκτέλεση κόρνερ έστειλε τη μπάλα στη πάνω μεριά του οριζόντιο δοκαριού και άουτ.