Σάββατο 11 Ιανουαρίου 2020

Εύκολη εννιάρα η Αγία Μαρίνα!!!

Εύκολη νίκη για την Αγία Μαρίνα επί των Σερβιανών με σκορ 9-1 στην έδρα της!

Αν και πέρασε ένα «στείρο» μισάωρο στο 33΄άνοιξε το σκορ ο Παππάς Γ. έκανε το 1-0 ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Γεωλδάσης έκανε το 2-0. Στο αμέσως επόμενο λεπτά τα Σερβιανά μείωσαν με ατομική ενέργεια και πολύ όμορφο γκολ του Τζίμα που έκανε το 2-1.

Ο χορός των γκολ συνεχίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο όταν με το «καλημέρα» ο Πασχάλης με σουτ στο 46΄ έκανε το 3-1 και τρία λεπτά αργότερα ο Λαγκαβάνης έκανε το 4-1. Στο 51΄ ο Ζώνιος διαμόρφωσε το 5-1 ενώ ακολούθησαν δυο γκολ του Παππά Γ. που έκανε χατ-τρικ και ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 7-1. Στο 66΄ ο Λαγκαβάνης πέτυχε δεύτερο προσωπικό τέρμα κάνοντας το 8-1 ενώ το τελικό 9-1 διαμόρφωσε στο 69΄ ο Σοκορέλης.

Αγία Μαρίνα: Ζώτοε, Γεωλδάσης Α. (46λ Ιορδανίδης), Πασχάλης, Παππάς Γ., Λαγκαβάνης, Λικάι (59΄ Κολόσης), Σοκορέλης, Ζώνιος, Τσίκας, Γιαννέτας, Γεωλδάσης Π.

Σερβιανα: Νικολαίδης, Παναγης, Κότσος, Δήμος, Τύμπας, Τσαντούλης, Τζίμας, Κωστης, Σκούφης, Πάτρας