Δευτέρα, 13 Ιανουαρίου 2020

Βαριά ήττα για τα Γιάννενα W.F.C. από τον Άρη!!!

Βαριά ήττα γνώρισαν τα κορίτσια του Γιάννενα W.F.C.  σε εντός έδρας αναμέτρηση με τον Άρη και το σκορ να γράφει 1-6!

Από το 63' τα Γιάννενα έπαιζαν με 10 παίκτριες, καθώς αναγκάστηκε να αποχωρήσει η Χατζηλαζάρου, με τις πρώτες εκτιμήσεις να κάνουν λόγο για ρήξη. Ο προπονητής των γηπεδούχων έκανε εσωτερική αλλαγή περνώντας στη θέση της τερματοφύλακα, την Υφαντή. Η ομάδα του Άρη σε ένδειξη fair play πέντε λεπτά αργότερα έβγαλε από τον αγωνιστικό χώρο την Τσιγγελίδου, με αμφότερες τις ομάδες να ολοκληρώνουν με 10 παίκτριες.

Στο 3ο λεπτό η Τζόρτζεβιτς από κοντά  κάνει το 0-1, έπειτα από κόρνερ της Γεωργαντζή. Στο 9΄δυνατό μακρινό σουτ της Γεωργαντζή, αποκρούει με δυσκολία η Χατζηλαζάρου. Στο 15΄ πάσα της Γεωργαντζή, δυνατό σουτ της Κοκοβάδου για το 0-2. Στο 20΄ μακρινό σουτ της Γεωργαντζή, δοκάρι και στα δίχτυα η μπάλα για το 0-3. Στο 37΄ η Τζόρτζεβιτς από κοντά δεν μπορεί να νικήσει την Χατζηλαζάρου, που παραχωρεί κόρνερ. Στο 39΄  εκτέλεση φάουλ της Γεωργαντζή, η μπάλα βρίσκει το αριστερό κάθετο δοκάρι.

Στο 55΄μπαλιά της Κοκοβιάδου στην Τζόρτζεβιτς, η δεύτερη με κοντινή προβολή κάνει το 0-4. Στο 68΄ μακρινό δυνατό σουτ της Μάντζαρη, στο δοκάρι η μπάλα. Στο 82΄αντεπίθεση για τα Γιάννενα, η Ράπτη με ψηλοκρεμαστό σουτ μειώνει σε 1-4. Στο 83΄ατομική ενέργεια και διαγώνιο σουτ της Κοκοβιάδου από αριστερά για το 1-5. Τελικό 1-6 στο 89΄ με δυνατό σουτ της Πελεκούδα.

Γιάννενα WFC (Σπυριδωνίδης): Χατζηλαζάρου, Ζαχαράτου, Καραγιαννίδου, Γιωτίτσα, Ράπτη, Τσιούρη, Νικολάου,Μήτα (46' Νικοπούλου), Υφαντή, Αρσένη, Ντόβα

Άρης (Κοκοβιάδης): Βήκα, Βουτσά (46' Γεωργαλή), Πύθουλα, Μελισσιού, Πελεκούδα, Τζόρτζεβιτς (79' Σοφιολάκη), Μανταντζή, Γεωργαντζή (61' Παντελίδου), Τσιγγελίδου, Μουστάκη (65' Μίμη), Κοκοβιάδου