Σάββατο 22 Φεβρουαρίου 2020

Ανατροπή στην επανάληψη για τον Αγροτικό Αστέρα, 1-4 την Α.Ε.Μ.!!!

Με το «διπλό» έφυγε από το Αγία Σοφία ο Αγροτικός Αστέρας Άνω Καλαμά, αφού ανέτρεψε το 1-0 της Α.Ε.Μ σε 1-4!

Πρώτη καλή στιγμή στο 14΄ με σουτ του Κολοβού από αριστερά, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από την εστία. Στο 36΄ ασίστ του Στραγάλη στον Φερούλη, σουτ του δεύτερου εντός περιοχής, λίγο άουτ η μπάλα. Στο επόμενο λεπτό εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλο με πάσα στον Αναγνωστόπουλο, σουτ βολίδα του δεύτερου από μακριά, στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. Στο 42΄ δίνεται πέναλτι σε μαρκάρισμα του Στραγάλη πάνω στον Ντασιάκη. Την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Κολοβός, που νικά τον Αρχοντάκη για το 1-0, αν και έπεσε σωστά.

Στην επανάληψη τα πράγματα άλλαξαν άρδην υπέρ των φιλοξενούμενων, με πρωταγωνιστή τον Ηλία Α., που πέτυχε χατ – τρικ. Στο 55΄ λάθος εκτίμηση του Ανανιάδη και ο Φερούλης με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1. Στο 66΄ δίνεται πέναλτι σε ανατροπή του Αλεξίου από τον Μάντζιο, ενώ πιο πριν έχει γίνει χέρι από παίκτη της Α.Ε.Μ., χωρίς να δοθεί κάτι. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Ηλίας Α. και έκανε το 1-2. Στο67΄ ωραίο γυριστό σουτ του Φερούλη, λίγο άουτ η μπάλα, όπως και σουτ του Ηλία Μ. στο79΄. Στο 80΄ στοπάρισμα και γύρισμα του κορμιού από τον Μπαλαντάνη, σουτ για να αποκρούσει ο Αρχοντάκης. Στο 83΄ ο Ηλίας Α. με ωραία ατομική ενέργεια, αφού πέρασε τους ανιπάλους του, πλάσαρε για το 1-3. Στο 87΄ σουτ του Αλεξίου μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Ζότα. Στο 90΄ βγήκε ωραία μπαλιά στην «πλάτη» της άμυνας με τον Ηλία Α. να πλασάρει σωστα και να διαμορφώνει το τελικό 1-4.

Α.Ε.Μ.: Ζότα, Μάντζιος, Πιλικίδης (70΄ Μητρογιάννης), Νυαρόζογλου, Ανανιάδης (56΄ λτρ. Μαυρίδης), Αναγνωστόπουλος, Σιόντης, Μπαλαντανης, Κολοβός, Παπαδόπουλος, Ντασιάκης

Αγροτικός Αστέρας: Αρχοντάκης, Στραγάλης (46΄ Ηλίας Α.), Τάσσος, Ηλίας Μ., Δρόσος, Τσουμάνης, Ρούμπης, Αλεξίου, Φερούλης (85΄ Γκουγιάννος), Ηλίας . (80΄ Κτενάς), Τασούλας (46΄ Κουλούρης