Σάββατο 22 Φεβρουαρίου 2020

Μοιρασιά στο γήπεδο Κληματιάς!!!

Την ευκαιρία να ροκανίσει την διαφορά που έχει από τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ έχασε η Κληματιά αφού ήρθε στην έδρα της ισόπαλη με σκορ 1-1 με την Πεντέλη και οι πιθανότητες της ελαχιστοποιούνται.

Από την άλλη πλευρά η Πεντέλη τον τελευταία καιρό έχει ένα ιδιαίτερα θετικό πρόσημο και δείχνει ότι δεν θα έχει πρόβλημα όσον αφορά την υπόθεση παραμονή.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 9ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ζώτου, πέναλτι που κέρδισε ο Παυλίδης. Το 1-0 ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 64ο λεπτό η ομάδα της Πεντέλης έφερε ξανά την ισορροπία στο ματς με όμορφο σουτ στη κίνηση του Αναστασόπουλου, που επιχείρησε εκτός περιοχής. Οι γηπεδούχοι είχαν σπουδαία ευκαιρία να πάρουν στο τέλος του αγώνα με τον Παυλίδη. Η Κληματιά είχε επίσης κάποιες καλές στιγμές με τους Μπισέλα και Μούτα ενώ η Πεντέλη απείλησε με τους Τσάλη, Δήμο και Τσιάλλο να αστοχεί κι αυτός σε φάση τετ-α-τετ.