Σάββατο, 8 Φεβρουαρίου 2020

Εύκολα η πρωτοπόρος Κατσικά, 3-0 την Κρύα!!!

Στο γήπεδο Κατσικάς η τοπική Θύελλα υποδέχτηκε την ομάδα της Κρύας και πήρε τη νίκη με σκορ 3-0!

Οι «κόκκινοι» παραμένουν έτσι στην κορυφή της Α΄ Ερασιτεχνικής, 4 βαθμούς διαφορά από τη δεύτερη Καστρίτσα και 6 από Αγροτικό Αστέρα και Χουλιαράδες.

Μόλις στο 6ο λεπτό μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους, μπαλιά του Τάτση στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και ο Νάκος από πλάγια θέση, αφού πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα, σούταρε και η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι. Στο 19΄ σουτ του Γιώτακη αποκρούει ο Μπαλαούρας και στο 22΄σουτ του Τάτση έφυγε λίγο άουτ. Στο 32΄ ο Γούλας βρέθηκε στην περιοχή ανατράπηκε από τον Μπαμπούλια με τον διαιτητή να δίνει πέναλτι. Ο Νάκος το εκτέλεσε εύστοχα κάνοντας το 1-0. Στο 36΄ πολύ ωραίο σουτ του Γιαννάκη εκτός περιοχή, δοκάρι και στα δίχτυ η μπάλα για το 2-0.

Στην επανάληψη το ματς ήταν ανούσιο, χωρίς φάσεις εκτός από το τρίτο γκολ της Κατσικάς, όταν στο 64΄ ο Γούλας πλασάρει από δεξιά για το τελικό 3-0.

Κατσικά: Διαμάντης, Νάνος, Πότσης (70΄ Μαρούλης), Βαρτζιώτης, Κωνσταντινίδης (83΄ Γούλας Γ.), Τάτσης, Γούλας Ν., Γιωτάκης, Γιαννάκης (70΄ Ριστάνης), Νάνός (83΄ Αντωνίου), Ασωνίτης

Κρύα: Μπαλαούρας, Μπαμπούλιας Α., Δημήτριου (46΄ Στόλης), Καραγεωργός, Λαδιάς, Τζώρτζης, Μάντζος (67΄ Ιακωβίδης), Κουκοδήμος, Μπαμπούλιας Α., Μπάφας, Μάντζαρης