Σάββατο 1 Φεβρουαρίου 2020

Νικών συνέχεια για τις Πηγές Λούρου με πεντάρα!!!

Με πεντάρα συνέχισε τις νίκες η ομάδα των Πηγών Λούρου και ψαλίδισε τη διαφορά από τον πρωτοπόρο Βοτανικό στους -4, επικρατώντας των Καππαδοκών με σκορ 5-1!

Το σκορ αυτό διαμορφώθηκε από το 1ο ημίχρονο και στη συνέχεια ι γηπεδούχοι έκανα συντήρηση δυνάμεων.

Τον χορό των γκολ άνοιξε ο Βαγγελής με κεφαλιά μετά από σέντρα του Παπανικολάου. Ο Κωνσταντάκης στη συνέχεια με εκπληκτικό μονοκόμματο σουτ βολέ στη κίνηση έκανε δύο τα τέρματα της ομάδα του. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν προσωρινά με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λέτσιου για να έρθει λίγο αργότερα όμως ο Βαγγελής και πάλι να σκοράρει για το 3-1 παίρνοντας το "ριμπάουντ" μετά από το σουτ του Κιοσσέ στο δοκάρι. Ο Κωνσταντίνου με σέντρα σουτ στη συνέχεια ανέβασε κι άλλο το δείκτη του σκορ για να έρθει ο Παντελέων με πλασέ να γράψει το 5-1 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ, αφού δεν άλλαξε κάτι στην επανάληψη.