Σάββατο 19 Σεπτεμβρίου 2020

Πίνδος Κόνιτσας : Τρίτη σερί νίκη, 2-1 το Ροδοτόπι!!!

Δεύτερη σερί νίκη για την Πίνδο Κόνιτσας στο πρωτάθλημα και Τρίτη μαζί με το θεσμό του Κυπέλλου, με σκορ 3-1 επί του Ροδοτοπίου, στο Δημοτικό Στάδιο Κόνιτσας!

Το σκορ άνοιξε στο 27΄ ο Λάμπρου με πλασέ, μετά από συνεργασία Κυρτζόγλου και Κίτσου, ασίστ του τελευταίου. Το 2-0 έγινε στο 53΄ με πλασέ του Γεωλδάση Π., έπειτα από ωραία πάσα του Κίτσου. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 61΄, όταν ο Πασχάλης εκτέλεσε φάουλ από το κέντρο, κεφαλιά του Δημόπουλου προς τα πίσω στην προσπάθεια του να διώξει, αλλά έβαλε αυτογκόλ, για το τελικό 1-2.

Οι γηπεδούχοι είχαν επίσης δοκάρι με τον Πεπόνη στο πρώτο ημίχρονο και ευκαιρία με τον Λάμπρου, ενώ στην επανάληψη ευκαιρίες με τους Κίτσο και Μουρεχίδη. Το Ροδοτόπι είχε κάποια σουτ του Παπαιώαννου που πέρασαν άουτ και μια καλή ευκαιρία με σουτ του Μάντζαρη στην επανάληψη.

Το ρεπορτάζ προέρχεται από πληροφορίες παραγόντων, προπονητών και ποδοσφαιριστών των δυο πλευρών *