Σάββατο 19 Σεπτεμβρίου 2020

Καστρίτσα : "Διπλό" με εξάρα στα Σερβιανά!!!

Με το ευρύ 0-6 έφυγε ο Αγροτικός Καστρίτσας από τα Σερβιανά όπου και αντιμετώπιζε τον τοπικό Θρίαμβο, έχοντας πατημένο το γκάζι στην επανάληψη.

Τον χορό των τερμάτων άνοιξε πολύ νωρίς στο 4' ο Σπαλιάρας με σουτ με το 0-1. Οι φιλοξενούμενοι είχαν κι άλλες πολλές ευκαιρίες μέχρι την ανάπαυλα, με 4 δοκάρια, 2 ο Θανάσης κι από ένα Δήμος και Δοβανάς. Με τον Παπαρούνα μόνο να χάνει κάποιες ευκαιρίες για τα Σερβιανά.

Στο δεύτερο μισό η Καστρίτσα ήταν περισσότερο αποτελεσματική και στο 63' έκανε δύο τα τέρματα της με τον Θανάση να σημαδεύει σωστά από τη άσπρη βούλα. Μερικά λεπτά αργότερα ο Μπίζιος μετά από γύρισμα του Διαμαντόπουλου σημείωσε το 0-3 ενώ ο Θανάσης στο 75' με σουτ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-4. Στο 78' με σουτ ο Βαρτζιώτης έκανε το 0-5 ενώ το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Αναστασιάδης λίγο πριν το τελικό σφύριγμα.

Το ρεπορτάζ προέρχεται από πληροφορίες παραγόντων, προπονητών και ποδοσφαιριστών των δυο πλευρών *