Σάββατο 9 Οκτωβρίου 2021

Αμφιθέα : Τρίτη σερί νίκη, 3-2 το Κάστρο

Στο γήπεδο Κρανούλας αγωνίστηκε σήμερα η ομάδα του Αστέρα Αμφιθέας ως γηπεδούχος και πήρε τη νίκη επί του Κάστρου με σκορ 3-2!

Τρίτη νίκη για τον Αστέρα στο πρωτάθλημα κι αν βάλουμε και το ματς του Κυπέλλου τέταρτη.

Το σκορ άνοιξε ο Πιλιάφας με σουτ εκτός περιοχής στο 32΄και δυο λεπτά μετά ο Ανδρέου σε φάση τετ-α-τετ έκανε το 2-0. Στο 42΄ ωραίο σπάσιμο του Ανδρέου, σε κενή εστία ο Πιλιάφας γράφει το 3-0. Το Κάστρο όμως δεν πτοήθηκε και πριν λήξη το 1ο ημίχρονο, ο Χάιδας σέντραρε από δεξιά, πλασέ του Καραμάνη στο δεύτερο δοκάρι για το 3-1. Στο 57΄ πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ του Τραγουδάρα Δ. και η μπάλα στο πλεχτό για το 3-2. Άλλες ευκαιρίες δεν είχε το ματς, με εξαίρεση ένα σουτ του Απρίλη από πλευράς Κάστρου.