Σάββατο 9 Οκτωβρίου 2021

"Χ" ωρίς νικητή το ματς στην Κόνιτσα

Ισόπαλο έληξε το ματς στην Κόνιτσα, ανάμεσα στην τοπική Πίνδο και την ομάδα του Νησιού, με τελικό σκορ 1-1!

Οι γηπεδούχοι είναι αυτοί που προηγήθηκαν στο 42΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δημόπουλου και το Νησί ισοφάρισε στο 62΄.
Οι γηπεδούχοι είχαν ένα καλό σουτ του Μουρεχίδη στο 1ο ημίχρονο, που πέρασε άουτ και καλές ευκαιρίες με Μήτσο και Σιώτα στην επανάληψη. Ακολούθησε προβολή Μήτσου από κοντά που πέρασε άουτ κι άλλη μια καλή στιγμή με τον Μουρεχίδη. Με 10 τελείωσε το Νησί, λόγω κόκκινης κάρτας.

Κόνιτσα: Χατζηρούμπής, Σπανός Χ., Λάμπρου Λ., Σπανός Α., Μήτσος, Σπανός Δ. (60΄ Βλάχος Χ.), Πεπόνης (75΄ Ντεντόπουλος), Χαλούλος (75΄ Κυρτζόγλου), Σιώτας, Δημόπουλος (86΄ Ρούστα), Μουρεχιδης

Μετά από απαίτηση της διοίκησης του Αετού Νήσου να μην ασχοληθούμε ξανά με την ομάδα τους, δεν θα αναγράφονται στοιχεία της και ρεπορτάζ από τα ματς που συμμετέχει, παρά μόνο των αντιπάλων. *