Σάββατο 26 Νοεμβρίου 2022

Πολλά γκολ στο Ενωσιακό, νίκη για το Ασβεστοχωρί με 3-4

Πολλά γκολ στο Ενωσιακό ανάμεσα σε Τίγρεις και Ασβεστοχώρι, με νικητές τους φιλοξενούμενους και σκορ 3-4!

Το σκορ άνοιξε το Ασβεστοχώρι με προβολή του Γεωργίου, μετά από εκτέλεση φάουλ του Ντάφλου. Το 0-2 γίνεται από ωραία ατομική ενέργεια και πλασέ του Μπέτση στη γωνία της αντίπαλης εστίας. Οι γηπεδούχοι μειώνουν αρχικά με σουτ του Τσακαλώτου και ο ίδιος παίκτης με δεύτερο προσωπικό γκολ ισοφαρίζει σε 2-2. Το Ασβεστοχώρι παίρνει και πάλι το προβάδισμα, όταν ο Γεωργίου Π. εκτελεί φάουλ, ο Γεωργίου Β. με μονοκόμματο σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-3. Στη συνέχεια ο Ζώτος Γ. πασάρει στον Ντάφλο, αυτός πασάρει παράλληλα και ο Σκάρπος πλασάρει για το 2-4. Το τελικό 3-4 διαμόρφωσε ο Τάτσης με σουτ.

Οι γηπεδούχοι παρά την ήττα είχαν κι άλλες καλές στιγμές με τους Θεοδώρη, Γκούρα και Τσακαλώτο. Για το Ασβεστοχώρι ο Μπέτσης έχασε ευκαιρία σε φάση τετ-α-τετ στο 1ο ημίχρονο, αλλά και στην επανάληψη, όπως και ο Ντάφλος.